środa, 26 sierpnia 2015

LEGO Jurassic World - Poradnik cz. 1

Porady ogólne

Przejście gry na 100% - aby w pełni zaliczyć Lego Jurassic World musisz ukończyć wszystkie misje w trybie fabularnym oraz gry swobodnej, zebrać 200 minizestawów, 275 złotych klocków, 20 czerwonych klocków, 20 bursztynów, zrobić 20 zdjęć, wygrać 20 wyścigów, pomóc 20 pracownikom w opałach, uleczyć 10 dinozaurów i odblokować wszystkie postacie.
Złote klocki otrzymujesz poprzez przechodzenie etapów, zebranie na danym poziomie wszystkich minizestawów oraz zdobycie statusu Wbrew wszystkiemu (zebranie odpowiedniej ilości monet na danym etapie). Poza tym znajdujesz je w trakcie eksploracji poszczególnych lokacji.
Czerwone klocki znajdujesz w trakcie eksploracji lokacji. Po ich zdobyciu możesz wykupić je w Centrum dla odwiedzających (północny zachód Parku Jurajskiego) w komputerze na prawo od wejścia. Aktywujesz je natomiast w menu o nazwie Dodatki. Dzięki nim możesz liczyć na różne ulepszenia na przykład mnożniki monet czy nowe stroje.
Najlepsze strzelankiDla każdego coś fajnego.Najlepsze strzelanki
Najważniejsze dinozaury - do odkrycia niektórych sekretów trybie gry swobodnej niezbędne są dinozaury odblokowywane w trakcie misji fabularnych. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najważniejszych gadów oraz informacje, gdzie można je odblokować. Zawsze robimy to przez zebranie bursztynu. Tych jest w sumie 20, po jednym na każdy etap.
  • Pachycefalozaur (Zaginiony Świat: Centrum komunikacyjne) - niszczy uszkodzone klocki.
  • Dilofozaur (Park Jurajski: Utrata Mocy) - niszczy czarne klocki z zielonymi elementami.
  • Kompsognat (Zaginiony Świat: Przybycie InGenu) - może wchodzić do wąskich, zielonych rur.
  • Mozazaur (Świat Jurajski: Wielkie starcie) - potrafi pływać.
  • Pteranodon (Park Jurajski III: Eric Kirby) - potrafi latać.
  • Tyranozaur (Park Jurajski: Centrum dla odwiedzających) - niszczy ciemnopomarańczowe klocki.
  • Velociraptor (Park Jurajski: Przywracanie zasilania) - tropi pewne rzeczy, dzięki węchowi.
Jak szybko zarabiać pieniądze? Najlepiej jest zdobyć czerwone klocki z mnożnikami monet. Na początku wystarcz mnożnik x2, a potem może kupować i aktywować kolejne. Są drogie, ale bardzo szybko się zwracają, ponieważ mnożniki się kumulują. Jeśli włączymy mnożnik x2 i x8, to w sumie będziemy zbierać 16 razy więcej monet niż normalnie. W ten sposób bez problemu zdobędziemy wszystkie statusy Wbrew wszystkiemu.
- Występujące na etapach bursztyny odblokowują różne typy dinozaurów. Pamiętaj, że niektóre z nich są niezbędne do zdobycia złotych klocków, dlatego warto odkryć je wszystkie. Edytor dinozaurów znajduje się w Centrum dla odwiedzających (północny zachód Parku Jurajskiego), w lokacji na lewo od wejścia. Możesz tam tworzyć własne dinozaury z odblokowanych wcześniej części.