środa, 26 sierpnia 2015

LEGO Jurassic World - Park Jurajski: Prolog and Witamy w Parku Jurajskim

Prolog

Dostawa raptorów
Zaczynasz przed wejściem do parku. Tuż przed tobą znajduje się figurka w kształcie DNA - tego rodzaju klocki zawierają pomocne informacje, które możesz przeczytać. Zacznij od zniszczenia obiektu z tabliczką pioruna, po czym poskładaj z klocków generator.
001
Zmień postać z Roberta na Jophera, którym podejdź do generatora. Wciśnij i przytrzymaj klawisz, jaki się pojawi. W ten sposób uruchomisz generator i opuścisz na dół drabinę z prawej. Wejdź po niej na górę i zmień postać na Roberta. Podnieś nim księgę i zacznij kierować się wzdłuż niebieskich śladów na ziemi.
002
Na końcu drogi dotrzesz do klocków, które zostaną wykopane z ziemi. Poskładaj je, uzupełniając tym samym brakującą część podłogi z prawej, po czym strzel z broni w tarczę znajdującą się nad tobą. Z klocków, które spadną, stwórz ostatni fragment podłogi. Następnie podejdź do klatki od strony krawędzi z dołu ekranu i przepchnij ją przed siebie.
003
Udaj się na schody z lewej i podejdź Robertem do panelu na ścianie. Kiedy pojawi się kombinacja trzech klawiszy odczekaj chwilę i powtórz je. Jeśli wybrałeś odpowiednie klawisze, to poszczególne pola będą zapalały się na zielono.
004
Kiedy skończysz wejdź na szczyt skrzyni po drabinie i urządzeniem Jophera naładuj znajdujący się na górze generator. W ten sposób ukończysz tę część etapu.
Wykopaliska
Z lewej strony znajduje się panel, gdzie możesz zapisać grę. Skieruj się na górę ekranu z lewej i zniszcz okoliczne klocki, z których stwórz pojazd do mycia ziemi. Udaj się nim w pobliże skały i pojeździ trochę, aż odkopiesz zestaw klocków.
005
Podejdź do klocków i przekop je Alanem. Dotrzesz do białych części, z których stwórz dinozaura. Jeśli chcesz, to możesz zmienić postać na Ellie i wskoczyć po grzbiecie dinozaura na górę. Wróć na dół i skieruj się w prawo. Po kilku krokach natkniesz się na kolejny fragment ziemi, który przekop Alanem, po czym stwórz drugiego dinozaura. Wskocz na niego Ellie, przejdź w prawo i stwórz z klocków drabinę, po której na górę dostanie się Alan.
006
Zeskocz na dół z prawej i zniszcz klocki na lewo od pracownika. Następnie stwórz z nich wiertło, którym robotnik zniszczy skałę przy dinozaurze. Poskładaj go w całość, a w nagrodę otrzymasz Szpon Raptora. Po scence wróć z nim na lewą stronę planszy, w miejsce gdzie przy linie stoi jeden z pracowników. Podejdź do liny i zacznij wciskać szybko klawisz, który wyświetli się na ekranie. W ten sposób zrzucisz na dół skrzynię z prawej.
007
Wskocz po skrzyni na górę i wyrusz w prawo. Po krótkim przerywniku będziesz musiał odnaleźć koło i uchwyty. Pierwsze znajdziesz po zniszczeniu taczki na prawo od naprawianego pojazdy. Podnieś je i przytwierdź we wskazanym miejscu. Teraz skieruj się w prawo i przy pomocy Szponu Raptora zniszcz rośliny w narożniku. Za nimi znajdziesz uchwyty, które przymocuj do pojazdu.
008
Po naprawieniu konstrukcji wskocz na górę i zacznij skakać po okolicy. Twoim celem jest zniszczenie trzech płytek na ziemi - jedna jest przy jaskini, druga na dole ekranu nieco na prawo od miejsca naprawy pojazdu, a trzecia z prawej strony lokacji.
Kolekcjonerskie perełkiCenne i rzadkie egzemplarze gier wideo.Kolekcjonerskie perełki
008
Po krótkim przerywniku wskocz Ellie na górę ciężarówki wiszącej na krawędzi. Kiedy na dół zlecą klocki stwórz z nich (Alanem) wyskocznię, po której dostań się na górę. Skieruj się w prawo i wejdź do przyczepy kempingowej, co ukończy etap.

Witamy w Parku Jurajskim


Początek etapu
Po wylądowaniu na miejscu śmigłowcem skieruj się w lewo i wejdź do auta. Rusz nim przed siebie i jedź, aż dotrzesz do zamkniętej bramy. Opuść pojazd i Alanem przekop roślinę na prawo od wejścia. Potem z klocków wykopanych z ziemi stwórz panel, który obsłuż Hammondem.
010
Po otworzeniu bramy wróć do auta i ruszaj dalej śladem przezroczystych monet. Już po chwili traficie do miejsca z dinozaurami. Wróć do auta i kontynuuj podróż wzdłuż drogi, aż do drugiej zamkniętej bramy. Opuść pojazd, przełącz się na Ellie i wskocz nią na platformę z lewej, gdzie zniszcz obiekty, po czym poskładaj je w jeden z elementów na bramę.
011
Przejdź na prawą stronę i skorzystaj ze Szpona Alana Granta, aby przeciąć linę. Po opuszczeniu platformy wskocz na podwyższenie Ellie, zniszcz nią czerwone zbiorniki i poskładaj dugi element bramy, dzięki czemu ta się otworzy.
012
Wróć do auta i ruszaj wzdłuż drogi kierując się do kolejnego punktu - laboratorium i muzeum. Po dotarciu na miejsce wejdź do środka.
Zagroda raptorów
Po przejęciu kontroli nad Robertem udaj się w dół ekranu i zniszcz dwa niebiesko-srebrne obiekty, z których stwórz zagrodę dla krowy. Następnie podejdź do księgi z lewej, podnieś ją i wyrusz po niebieskich śladach przed siebie. Dotrzesz do miejsca, z którego wykop panel i poskładaj go na ścianie zagrody.
013
Wstukaj odpowiednią kombinację klawiszy, po czym użyj na ciężarówce z lewej elektrycznego urządzenia opiekuna dinozaurów. Wsiądź na krowę i pojedź nią w stronę przygotowanej wcześniej zagrody.
014
Przełącz się na Roberta i strzel nim w tarczę na dźwigu. Następnie wejdź na niego po drabinie i usiądź za sterami. Przestaw ramię nad wybieg z krową, po czym przemieść zwierzę nad klatkę dinozaura na górze ekranu.
015
Po zakończeniu operacji obejrzyj scenkę, po której znajdziesz się w kolejnej części etapu.
Kuracja triceratopsa
Tym razem posiadasz kontrolę nad Ellie oraz doktorem Gerrym Hardingiem. Podejdź dziewczyną do lewej części lokacji, gdzie znajdziesz odchody dinozaura. Wejdź z nimi w interakcję, a po chwili Ellie wejdzie w posiadanie marchewki. Wróć nią do triceratopsa i nakarm go warzywem.
016
Następnie przeszukaj odchody znajdujące się z prawej strony dinozaura. Znajdziesz w nich wskazówkę i ślady, po których zacznij iść Gerrym. Na końcu wykopiesz roślinę, którą podlej Ellie. Kiedy wyrośnie wejdź na jej szczyt i przeskocz na teren z prawej.
017
Przeszukaj kolejne odchody, w których znajdziesz loda. Wróć do chorego zwierzęcia i daj mu go do zjedzenia. Kolejną roślinę znajdziesz na dole, na lewo od jaskini znajdującej się na półce skalnej. Podlej ją Ellie i dostań się na górę. Tutaj skorzystaj z karabinu Gerry'ego, aby trafić w tarczę.
018
Kiedy rozwinie się liana wejdź po niej na górę. Rozbujaj się na szczycie (wciśnij i przytrzymaj klawisz w lewo lub w prawo), po czym przeskocz na stały ląd. Przy dolnej krawędzi ekranu natkniesz się na księgę. Podnieś ją doktorem i zacznij iść po niebieskich śladach.
019
Dotrzesz w ten sposób do kolejnej rośliny, którą również podlej Ellie. Po chwili z ziemi wyrośnie czerwony owoc. Podnieś go i daj do zjedzenia dinozaurowi. Kiedy ten wydobrzeje będziesz mógł kontrolować zwierzaka. Przełącz się na niego, po czym wciśnij i przytrzymaj klawisz ataku, ustawiając się przodem do blokady na górze ekranu. Po chwili szarży zniszczysz w ten sposób przeszkodę.
020
Wyrusz w górę ekranu, a przy rzece ponownie przeprowadź szarżę, tym razem na drzewo, po którym przejdź na prawy brzeg (wcześniej musisz Ellie poskładać jeszcze kilka klocków). Po przejściu na drugi brzeg podlej roślinę przy wodzie, dzięki czemu umożliwisz przejście dinozaurowi. Przeprowadź szarżę na powalone drzewo przy bramie z prawej, po czym poskładaj klocki Ellie, a Gerrym użyj panelu.
021
Przejdź w prawo i strzel doktorem w tarczę na górze ekranu. W ten sposób zrzucisz na dół drabinę, po której wejdź na górę i przejdź do lokacji z prawej. Zeskocz na dół i udaj się w prawo. Wskocz na skrzynię Ellie, po czym zrzuć pudło na dół.
022
Z klocków, które znajdą się na ziemi, stwórz kołowrót. Wskocz na podwyższenie, gdzie się znajduje i zacznij pchać, popychając jego zieloną część. W ten sposób otworzysz mały budynek w narożniku. Wejdź do środka i przeszukaj kolejną porcję łajna przy pomocy Ellie.
023
W środku natkniesz się na czerwoną korbę. Podnieś ją i udaj się w lewo, w pobliże bramy. Wsadź korbę w otwór i pokręć nią, aby otworzyć przejście dla zwierzaka. Następnie przełącz się na niego i zniszcz przy pomocy szarży kawałek świecącego na pomarańczowo muru na górze ekranu.
Gadżety wszech czasówCuda nad cudami.Gadżety wszech czasów
024
W ten sposób stworzysz sobie przejście, a jednocześnie zdobędziesz bursztyn. Przejdź przez dziurę Ellie lub Gerrym.